fbpx
Od lewej zastępca dyrektora Marta Pacak i instruktorka Iwona Piechocka-Jóźwiak
Od lewej zastępca dyrektora Marta Pacak i instruktorka Iwona Piechocka-Jóźwiak

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza w pierwszej połowie października mieszkańców do udziału w ciekawych warsztatach m.in. plastycznych „Do dzieła”, rękodzieła „Zaplątane”, a w najbliższą niedzielę na kino familijne i warsztaty kreatywne.

Dziś na konferencji prasowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie Marta Pacak, zastępczyni dyrektora wraz z instruktorką Iwoną Piechocką-Jóźwiak zaprosiła wszystkich mieszkańców do skorzystania z propozycji, które oferuje 70. sezon kulturalny.

Ten sezon ma przede wszystkim na nowo zaprosić mieszkańców do siedziby na ulicy Łubieńskiego, ale także nieustannie pokazywać, że Miejski Ośrodek Kultury staje się Miejscem Otwartej Kultury. Otwartej na różnorodne potrzeby, na każdego i każdą, kto ma ochotę podziałać wokół swoich talentów i zainteresowań oraz włączyć się do kultury

– podkreśliła Marta Pacak, zastępczyni dyrektora MOK.

Dalej przedstawiła propozycje, które rozpoczną się w najbliższych dwóch tygodniach. I tak już w piątek, 6 października, o godz. 18.00 ruszają warsztaty „Do dzieła” czyli malarstwo przy kawie. Jak poinformowała Marta Pacak „Do Dzieła” to spotkanie malarskie przy kawie lub herbacie, na którym uczestnicy stworzą swój własny obraz do powieszenia w domu. Wcześniejsze doświadczenie w malowaniu nie jest potrzebne ponieważ prowadzący niezwykle indywidualnie podchodzi do każdego uczestnika warsztatu.

„To dwie godziny relaksu i kreatywności w przyjaznym otoczeniu. Pod koniec zajęć zabierzesz do domu dzieło sztuki, które stworzyłaś albo stworzyłeś i miejmy nadzieję, nową pasję. Tematem spotkania będą Żywioły”

– dodała zastępczyni dyrektora.

Materiały zapewnia organizator, warto jest zapisać się wcześniej – dzwoniąc do MOK-u, w wiadomości na mediach społecznościowych MOK-u lub mailowo staryratusz@mok.gniezno.pl. Spotkanie jest płatne 50 zł od osoby (płatne podczas spotkania). Miejsce: to ogród zimowy w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Łubieńskiego 11, a instruktorem jest Przemysław Lubczak.

Kolejną propozycją dla rodzin jest w niedzielę, 8 października o godz. 11.00 – kino familijne i warsztaty kreatywne. Podczas niedzielnego przedpołudnia animatorzy Miejskiego Ośrodka Kultury zaproponują krótką formę plastyczną – przygotowanie plakatu. Po tym krótkim, rozgrzewającym spotkaniu kreatywnym rozpocznie się pokaz filmu „Sing” – znanej amerykańskiej animacji z 2016 roku.

W czwartek, 12 października o godz. 17.00 MOK zaprasza na oprowadzenie kuratorskie wystawy „Z garażu Janusza Chlasty”. Po wystawie w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury oprowadzać będą Władysław Nielipiński i Iwona Wiśniewska. Wstęp wolny. Inicjatywa dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Z kolei w sobotę, 14 października o godz. 11.00 powracają „Zaplątane” do lubianego głównie przez kobiety cyklu, w którym można popróbować różnych technik rękodzieła. Ta forma hobby, spędzenia wolnego czasu nie tylko obecnie przeżywa swój renesans, ale ma także działanie relaksujące, lub nawet terapeutyczne. Podczas warsztatów uczestnicy mierzyć się będą z różnymi formami rękodzieła, a tym razem instruktorka Iwona Piechocka-Jóźwiak zaplanowała wyplatanie dyni. Jeśli chodzi o materiały, to uczestnicy warsztatu muszą zaopatrzyć się w 50 m sznurka skręcanego, najlepiej w kolorze pomarańczowym, 10 m sznurka skręcanego w kolorze naturalnym. Wstęp na warsztaty jest wolny, obowiązują zapisy mailowe: staryratusz@mok.gniezno.pl.

Zapraszamy!