fbpx

Rolnicy i mieszkańcy gminy Gniezno oraz zaproszeni goście podziękowali za tegoroczne zbiory podczas tradycyjnych dożynek w Modliszewie.

Uroczystości święta plonów rozpoczęły się od przemarszu korowodu z wieńcami dożynkowymi z remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewie na pobliski plac zabaw, gdzie została odprawiona msza św. dziękczynna przez ks. Andrzeja Januchowskiego. Po nabożeństwie Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” przeprowadził obrzędy dożynkowe. Po nich starostowie dożynek Beata Scheppler z Piekar i Tadeusz Jakimowicz z Modliszewa przekazali okazały bochen chleba wójt Marii Suplickiej, która podzieliła go wśród gości i mieszkańców gminy. Wójt Maria Suplicka podziękowała rolnikom za ich ciężką pracę na roli dzięki, której nie braknie nam chleba. Oficjalna część dożynek zakończyła się odśpiewaniem Roty.

Ponadto uczestnicy imprezy mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej przygotowanej m.in. przez koła gospodyń wiejskich, atrakcji przygotowanych dla najmłodszych, wysłuchać występów różnych zespołów, w tym gwiazdy wieczoru Future Folk. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.