fbpx
Źródło: eSTeDe Gniezno
Źródło: eSTeDe Gniezno

Centrum Kultury eSTeDe Gniezno przygotowało atrakcyjny program kulturalny na Wakacje 2024! Zainteresowane osoby mogą skorzystać m.in. z koncertów, spektakli, warsztatów i spotkań z ciekawymi ludźmi!

W trakcie wakacji sala widowiskowa i przestrzeń amfiteatru CK eSTeDe niejednokrotnie wypełnią się kulturą!

Miłośników kina ucieszy spotkanie z Andrzejem Sewerynem, podczas którego znany aktor opowie o swojej bogatej karierze i zaprezentuje swój ostatni filmJestem postacią fikcyjną”!

Wydarzenie jest owocem współpracy CK eSTeDe, Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz DKF Offeliada!

Z filmowego ekranu Centrum Kultury przeniesie się w inne formy sceniczne! Dla najmłodszych zaplanowano spektakle teatralneŻuk, królewski robaczekTeatru ASZ oraz „Dyzio w drodzeTeatru Herbi!

Zespół Tańca Ludowego powróci z urlopowej przerwy, by zapewnić jedyną taką rozrywkę podczas ludowej Biesiady, a fanów malarstwa ucieszą „Obrazy niedokończone”, czyli wystawa prac gnieźnianki Małgorzaty Dzierżewskiej!

Po majowym sukcesie, w lipcu ponownie zagościRetroscena”, która tym razem przybierze formę dwudniowego festiwalu pełnego starych konsol, komputerów oraz ciekawych prelekcji o świecie gier wideo!

Oprócz wydarzeń przy ul. Roosevelta ekipa eSTeDe zagości także na Stacji Gniezno Wąskotorowe i Stacji Jelonek, gdzie trzykrotnie podczas tego lata zapewni niezapomnianą rozrywkę w ramach Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej!

Młodzi
przejmują Kulturę

Cykl Scena Młodych da o sobie znać aż czterokrotnie!

Mocny muzyczny akcent usłyszymy 27 lipca i 17 sierpnia podczas Rockowych Wakacji, na których usłyszymy lokalne zespoły, w tym wschodzące Gauguns i Scarlet Blaze!

Latem nie może zabraknąć także FALA Festu! W kolejnej edycji gnieźnieński kolektyw rapowy zaprezentuje materiał z najnowszego albumu oraz zaprosi wyjątkowych gości hip-hopowego podziemia!

Młodzi stawiają także na inne formy sceniczne, dlatego fanów teatru na pewno zaintryguje Monodram Kingi Gorczyckiej-Smyk!

CK eSTeDe pozostaje otwarte na pomysły młodych artystów, a przestrzeń na ich działania zawsze znajdzie się przy ul. Roosevelta 42!

Lato z Largo

Centrum Aktywności Społecznej Largo to dziś integralna część eSTeDe, która wciąż cieszy się dużą  popularnością!

W ramach oferty wakacyjnej instruktorzy stałych sekcji zapraszają na spotkania w każdą środę wakacji!

Wszystkich chętnych eSTeDe zaprasza na zajęcia krawieckie, artystyczne, a także warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Wiecka z Naturalnej Świecy!

W planie nie mogło zabraknąć gimnastyki z Moniką Bartkowiak oraz chwil skupienia w ramach tai chi!

Od Meksyku
do Morskich Głębin

Najmłodsi mieszkańcy Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego znajdą coś dla siebie w każdy wtorek wakacji!

Dzieci od 6 roku życia mogą uczestniczyć w zajęciach z rękodzieła, gdzie pod okiem instruktorek stworzą światy w pudełku, wykorzystają owoce lata i przedstawią pejzaże, które widziały podczas wakacyjnych wyjazdów!

Do CK eSTeDe powracają zabawy z muzyką oraz kultowymi klockami LEGO, a nieco starsze pociechy zyskają możliwość poznania podstaw gry na pianinie lub perkusji!

Na wszystkie wtorkowe warsztaty obowiązują zapisy!

Oprócz bezpłatnych warsztatów dzieci będą mogły skorzystać z trzech specjalnych cykli spotkań!

Viva Mexico!” (8-12 lipca, godz. 10:0013:00) to idealna okazja do „przeniesienia się” w rejony Ameryki Północnej!

Każdy dzień to odrębna przygoda, podczas której dzieci poznają meksykańską kulturę, podstawy języka hiszpańskiego oraz sami wykonają podczas warsztatów wyjątkowe przedmioty takie jak np. sombrero, marakasy, maski lucha libre i wiele więcej!

Z kolei tematem sierpniowychMorskich Przygód” (12-16 sierpnia, godz. 10:0013:00) będzie świat oceanicznych głębin, który skrywa wiele tajemnic i niezwykłych istot!

Uczestnicy poznają morską florę i faunę, stworzą modele ulubionych zwierząt, przeniosą się także na rajską wyspę, by dowiedzieć się o życiu w tropikach!

Oba Cykle przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-12 lat, a koszt udziału w każdym z nich to 200 zł od osoby.

W ofercie pojawia się także lokalny fenomen ostatnich miesięcy!

Sekcja Kostki Rubika cieszy się w społeczności eSTeDe dużą popularnością, dlatego nie mogło zabraknąć tej układanki także w wakacje!

Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Kostki Rubika przygotowało pięciodniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży od 10 lat, podczas których instruktorzy przekażą uczestnikom swoją wiedzę o Kostce Rubika!

W trakcie zajęć pojawią się podstawy układania Kostki, techniki używane przez profesjonalistów oraz mini zawody na zakończenie warsztatów!

Zajęcia odbędą się w dniach 15-19 lipca od godz. 9:00 do 12:00, a koszt udziału w cyklu to 200 zł od osoby.

Wiele atrakcji
przed nami!

To nie koniec niespodzianek na najbliższe dwa miesiące, a kolejne z nich będą ogłaszane już niedługo!

Szczegółowe informacje będą pojawiać się na stronie internetowej i w mediach społecznościowych CK eSTeDe!

Kliknij i przejdź
do
eSTeDe Centrum Kultury
na Facebooku!

Zapisy na warsztaty i zajęcia odbywają się przez sekretariat, pod nr tel. 614 240 772, od poniedziałku do piątku w godz. 8:0016:00!