fbpx
Policja podsumowała Sylwestra i Nowy Rok!
Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, ostatni dzień starego roku i pierwszy Nowego Roku 2024 należy uznać za spokojne!

W tym czasie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzili wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom witającym Nowy Rok na terenie Gniezna oraz powiatu.

Zwiększona ilość funkcjonariuszy zarówno tych umundurowanych, jak i po cywilnemu patrolowała drogi, osiedla mieszkaniowe oraz rejony lokali gastronomicznych i dyskotek, w których trwały bale sylwestrowe.

Policja dziękuje mieszkańcom za wzięcie sobie do serca licznych apeli i odpowiedzialne zachowanie, dzięki czemu tegorocznego sylwestra można uznać za bardzo bezpiecznego!

Podczas weekendu sylwestrowego policjanci przeprowadzili kilkanaście interwencji, ale dotyczyły one w głównej mierze zakłócania ciszy nocnej i głośnego zachowania w miejscach zamieszkania.

Policja nie odnotowała w tym czasie poważnych zdarzeń kryminalnych!

Bezpiecznie było także na naszych drogach. Odnotowano jedynie kilka kolizji drogowych.

W Nowy Rok o godz. 10.45 na ul. Wolności w Gnieźnie doszło do ujęcia obywatelskiego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Natomiast policjanci drogówki z Poznania o godz. 11.00 na ul. Garbarskiej w Gnieźnie zatrzymali 19-latka, który kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Mężczyzna posiadał także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.