fbpx
Wernisaż wystawy zbiorowej „Szkolne lata”
Wernisaż wystawy zbiorowej „Szkolne lata”

Dziś w Klubie Nauczyciela w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy zbiorowej pt. „Szkolne lata”. Zaprezentowane czarno-białe fotografie z lat szkolnych przedstawiają członkinie Nauczycielskiego Koła Plastyczno-Literackiego w Gnieźnie.

Wszystkich uczestników wernisażu powitała Danuta Kubiś, opiekun Koła Plastyczno-Literackiego. Po powitaniu każda z osób wystawiająca swoje zdjęcia z lat szkolnych opowiedziała o nich m.in. z jakiego okresu szkoły pochodzą i gdzie zostały zrobione.

Przy omawianiu poszczególnych zdjęć zebrało się uczestnikom wernisażu na wspomnienia nie tylko o swoich przeżyciach szkolnych, ale także wspominali swoich nauczycieli, ich przezwiska i przyzwyczajenia. Podczas wspomnień śmiechu było co nie miara, bo wiele osób uczyli ci sami profesorowie, w szczególności na poziomie szkoły średniej. Wspominała także Anna Brodnicka, prezes gnieźnieńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, która zawsze jest obecna na wernisażach i wspiera swoją obecnością twórców.

Fotografie na wystawę zostały udostępnione przez: Halinę Bartz, Jolantę Bulińską, Annę Grygiel, Danutę Kubiś, Krystynę Kwaśniewską, Marię Orlikowską, Barbarę Ratajczak, Annę Smolenko, Stefanię Smolenko i Zofię Wiśniewską.

Wystawa trwa do 26 października i można ją oglądać w Klubie Nauczyciela w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 5/2.

Zapraszamy