fbpx
5 kierowców po alkoholu! „Trzeźwy poranek” w Gnieźnie – Kwiecień 2024
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Z samego rana we wtorek, 2 kwietnia, policjanci gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”! Funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących z ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie oraz dwóch kierowców z wynikiem kontroli powyżej 0,2 promila!

Wśród ponad 1300 kierujących pojazdami, skontrolowanych przez gnieźnieńskich policjantów drogówki, aż 5 znajdowało się po alkoholu! Trzech odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości (przestępstwo), a 2 za jazdę w stanie po użyciu alkoholu (wykroczenie)!

Rekordzista zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Kościuszki w Gnieźnie miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi!

Poranne działania przeprowadzone przez gnieźnieńską drogówkę pn. „Trzeźwy poranek” tym razem prowadzone były na ulicach Pierwszej Stolicy Polski!

Policja przypomina, że celem trwającej od wielu miesięcy akcjiTrzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu!

Gnieźnieńscy policjanci w wybranych dniach tygodnia we wczesnych godzinach rannych przeprowadzają zmasowane kontrole trzeźwości kierowców. Jak pokazały dzisiejsze działania, takie akcje konieczne!

Najnowsze komentarze