fbpx
Lewica wspiera kandydata opozycji na Senatora RP
Nowa Lewica w Gnieźnie oficjalnie poparła kandydata do Senatu RP
Nowa Lewica w Gnieźnie oficjalnie poparła kandydata do Senatu RP

Na konferencji prasowej w Parku im. Tadeusza Kościuszki gnieźnieńscy działacze Nowej Lewicy na czele z posłem Tadeuszem Tomaszewskim oficjalnie poparli kandydaturę opozycji Grzegorza Fedorowicza w wyborach na Senatora RP.

Poseł Tadeusz Tomaszewski poinformował, że zarejestrowali już listę kandydatów do Sejmu w okręgu 37 i podziękował mieszkańcom miasta za zebrane podpisy, których udało im się w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim zebrać ponad 4 tysiące, a w całym okręgu 13 tysięcy 740.

Ponadto w trakcie zbierania podpisów przez Lewicę do Sejmu zbierali także podpisy na kandydata do Senatu Grzegorza Fedorowicza. Poseł Tomaszewski poinformował, że w czterech powiatach zebrali 1276 podpisów, które przekazał obecnemu na konferencji kandydatowi opozycji. Grzegorz Fedorowicz to emerytowany pułkownik, były zastępca dyrektora Generalnego Służby Więziennej, związany z Polską 2050 Szymona Hołowni. Podziękował za uzbierane podpisy działaczom Lewicy. Dodał także, że te wspólne działania pokazują, że na opozycji jest jedność jeżeli chodzi o kandydata do Senatu.

W konferencji udział wzięła także kandydatka do Sejmu Kamila Kasprzak-Bartkowiak (numer 2 na liście). Ponadto kandydaci do Sejmu i lokalni działacze poruszyli temat braku środków z KPO, które można by było przeznaczyć na inwestycje m.in. na budowę szpitala, żłobka, tanich mieszkań na wynajem, a także na zieloną gospodarkę czy ochronę zabytków.

Tagi

Najnowsze komentarze