fbpx
Spotkanie z Andrzejem Janką z DIRETA Gniezno!
Spotkanie z Andrzejem Janką
Spotkanie z Andrzejem Janką

W czwartek, 29 lutego, w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna odbyło się spotkanie z cyklu „Włącz ciekawość z DIRETĄ” z taternikiem i alpinistą Andrzejem Janką! Podróżnik opowiedział m.in. o Gnieźnianach w górach świata!

Andrzej Janka, który wspina się od 30 lat, podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami taternika i alpinisty!

Podczas prezentacji podróżnik opowiadał o wyprawach m.in. w Tatry, Karkonosze, Andy, Kaukaz oraz w góry Turcji! Przedstawiał na slajdach także innych Gnieźnian, którzy wspinali się razem z nim.

Jak sam mówi, to tylko namiastka tego, co może pokazać i o czym opowiedzieć, bo zbiór zdjęć ma ogromny i mógłby tak mówić o wspinaczce godzinami!

Andrzej Janka to współzałożyciel Klubu Sportów Górskich DIRETA w Gnieźnie, a obecnie prezes! Wieloletni członek zarządu Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu! Wiceprezes KW w latach 2013-2016!

Instruktor sportuwspinaczka sportowa, instruktor rekreacji ruchowejwspinaczka skalna, szef Szkoły Wspinania DIRETA oraz instruktor Szkoły Wspinania Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu, a także Jagodowej Szkoły Wspinania! Kieruje obiektami wspinaczkowymi w Gnieźnie. Uwielbia zarażać górami!

Ponadto gra na instrumentach strunowych i śpiewa w zespołach: Zagrali i Poszli oraz Banjo Boys!

Spotkania w Czytelni odbywają się w ramach cyklu „Włącz ciekawość z DIRETĄ, które koordynuje Tomasz Ławniczak z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Najnowsze komentarze